TRY  
Türkçe  
Rezervasyon Hattı

Elazığ Gezilecek Yerler

Yayınlanma Tarihi: 05/06/2022

Elazığ Gezi Rehberi

Elazığ gezi rehberi gündeme geldiği zaman karşımıza farklı etkinlikler ve farklı gezilecek yerler çıkmaktadır. Elazığ havalimanı şehir merkezine 14 kilometre mesafede yer almaktadır. Bu nedenle ziyaretçiler genellikle hava yolunu tercih etmektedir. Havalimanlarında ise Elazığ gezi rehberi ziyaretçilere verilmektedir. Bu rehberlerde yöresel lezzetler, oteller ve gezilecek yerler listelenmektedir. Ayrıca Elazığ araç kiralama konusu da gezi rehberinin içeriğinde yer almaktadır.

Gelen misafirler ilk olarak gazi caddesi üzerinde yer alan kapalı çarşıya gitmektedirler. Bu bölge özellikle hediyelik eşya satışı ile meşrudur. Ardından tarihi alanların gezileri yapılmaktadır. Oteller ile gezilecek alanlar arası mesafe oldukça kısadır. Bu nedenle tek sefer ile birden çok yer gezile bilinmektedir. Ayrıca il merkezinde çok sayıda yöresel restoranlar bulunmaktadır.

Elazığ Konaklanacak Oteller

Otellerin en yoğun olduğu bölge kentin merkezidir. Elazığ konaklanacak oteller bazı özelliklere sahip olmaktadır. İlk olarak bu otellerde ulaşım hizmetleri de verilmektedir. Öte yandan tüm oteller havuz, oyun alanı gibi birçok sosyal imkana sahiptir. Oteller hakkında ki yorumlar ise son derce olumlu olup müşteri puanlaması oldukça yüksektir.

En çok tercih edilene oteller ise Ağın, Arıcak ve Keban bölgesinde yer alan otellerdir. Öte yandan son yıllarda ziyaretçiler Kovancılar ilçesinde ki otelleri tercih etmektedirler. Elazığ araç kiralama hizmetleri aracılığıyla Elazığ gezilecek yerler konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Elazığ Gezilecek Yeler

Elazığ birçok tatil seçeneği için elverişli bir bölge konumundadır. Kamp severler için gezilecek yerler; Keban barajı ve hazar gölüdür. Öte yandan tarihi bakımdan ziyaret edilmesi gereken yerler ise Harput kalesi, Ulu cami, Meryem kilisesi ve Elazığ arkeoloji müzesidir. Bu yerler dışında gezilmesi gereken yerler ise şu şekildedir.

Çimşit Bey hamamı, Alacalı cami, İmam Efendi türbesi, sori şelaleleri, Demirkapı hanı, Ekinözü çeşmesi ve Ahi Musa mescididir. Bu bölgeler ise birbiri ile oldukça yakın mesafede yer almaktadır. Bu nedenle genellikle turlar eşliğinde gezilmektedir.

Elazığ Araç Kiralama

Bu kentte araç kiralama hizmeti son yıllarda oldukça yaygın bir hal almıştır. Genel olarak Elazığ havalimanı araç kiralama hizmeti il merkezinde verilmektedir. İlçelerde bu hizmet neredeyse yok denecek kadar azdır. Genellikle ziyaretçiler aile tipi araçları tercih etmektedirler. Fiyatlar ise mevsimsel olarak değişiklik göstermektedir.

Yaz aylarında hizmetlerin fiyatları bir miktar artmaktadır. Öte yandan özel araç transfer hizmetleri de verilmektedir. Araç olarak ise sadece araba kiralanmamaktadır. Motosiklet kiralama hizmetleri de verilmektedir. Araç olarak ise sadece araba kiralanmamaktadır. Müşteriler motosiklet dahi kiralayabilmektedirler. 

Son Haberler

Elazığ Yöresel Lezzetler

Elazığ Yöresel Lezzetler Elazığ yöresel lezzetler konusunda iddialı bir kent olduğu gibi, kendine has lezze...

Devamını oku

Elazığ Gezilecek Yerler

Elazığ Gezi Rehberi Elazığ gezi rehberi gündeme geldiği zaman karşımıza farklı etkinlikler ve farklı gezilecek y...

Devamını oku

Elazığ Rent a Car

Elazığ Havalimanı rent a car Aile tipine uygun araçlara sahip geniş bir araç filosuna sahiptir. Ayrı...

Devamını oku

Elazığ Oto Kiralama

Elazığ Havaalanı rent a car Elazığ da Ailenizle bir tatile, akraba veya memleket ziyaretine gideceğiniz anda gün&u...

Devamını oku

Elazı Havalimanı Araba Kiralama

Elazığ Havaalanı Oto Kiralama nın hizmetlerini özet olarak şu başlıklar altında sıralayabiliriz. Elazığ da Ai...

Devamını oku
Ödeme Yöntemleri
https://www.elazighavalimaniarackiralama.org/ © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır -