TRY  
Türkçe  
Rezervasyon Hattı

Elazığ Yöresel Lezzetler

Yayınlanma Tarihi: 05/06/2022

Elazığ Yöresel Lezzetler

Elazığ yöresel lezzetler konusunda iddialı bir kent olduğu gibi, kendine has lezzetlerle de ön plana çıkmaktadır. Bu kent doğal güzellikleri ve yüksek yaşam standartları dışında yöresel lezzetleri ile de oldukça meşhurdur. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte çevre illerden birçok ziyaretçi bu lezzetleri tatmak için Elazığ iline gelmektedir.

Genel olarak Elazığ yöresel lezzetler şu şekildedir. En meşhur yemeği gömme böreğidir. Bu böreğin diğer bir adı ise Elazığ lazanyasıdır. Öte yandan diğer yemekler; Sırın, İşkene, İçli köfte, Mumbar dolması, Kaburga dolması ve patila yemekleridir. Bu lezzetlerin tamamını şehir merkezinde ki restoranlarda bulunabilir. Ancak İşkene yemeği genellikle Arıcak ilçesinde yapılmaktadır.

 

Elazığ Gezilecek Yerler

Elazığ kentinde ulaşım el-kart adı verilen kartlar ile yapılmaktadır. Ayrıca ulaşım hızlı ve oldukça kolaydır. Bu nedenle gün içerisinde kentin birçok noktası ziyaret edilebilir. Şehrin merkezinde çok sayıda alışveriş merkezi bulunmaktadır. Öte yandan yine şehir merkezinde özel doğal yaşam alanları ve tabiat parkaları yer almaktadır. Bu alanlar dışında Elazığ gezilecek yerler listesi şu şekildedir. Sara hatun cami, Kara Leylek kanyonu, belek gezi anıtı, üç lüleli çeşme, eski hükümet konağı ve kurşunlu çınardır.  Özellikle Elazığ araç kiralama hizmetleri sayesinde şehri pratik bir şekilde gezmeniz mümkün olacaktır.

Elazığ Araba Kiralama

Rahat bir tatil için araç kiralamak oldukça önemlidir. Elazığ havalimanı oto kiralama hizmetleri 7/24 olarak verilmektedir. Yani istenilen gün ve saatte hizmet alınabilir. Hizmet veren araçların ise büyük bir kısmı yeni araçlardan oluşmaktadır. Ayrıca tüm temizlikleri yapılmış bir halde müşteriler teslim edilmektedir. Bu hizmetin en yaygın olduğu bölge Elazığ ilinin merkezinde yer alan gazi caddesidir. Araç kiralama hizmetine ek olarak GPS, özel teslim alma, bebek koltuğu gibi de ek hizmetler verilmektedir. En az araç kiralama süresi ise 24 saattir.

Elazığ Oto Kiralama

Bu bölgede oto kiralama hizmetleri genellikle haftalık olarak yapılmaktadır. Elazığ oto kiralama hizmetlerinde deposit yöntemi uygulanmaktadır. Ayrıca müşteri mağduriyetinin olmaması içinde kiralama öncesi sigorta hizmeti de yapılmaktadır. Çoğu ilde otomobil kiralamak için yaş sınırı 18 veya 20’dir. Ancak Elazığ'da ki kiralama hizmetlerinde çoğu firma 25 yaş şartı aramaktadır.

Son olarak ise bu şehirde ki çoğu kiralama hizmetlerinde filo kiralama da yapılmaktadır. Bu sayede uzun süreli tatillerde ulaşım konusunda oldukça avantaj sağlanmış olunmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında Elazığ araç kiralama hizmetleri konusunda titiz bir çalışmanın mevcut olduğu bir şehirdir.

 

Son Haberler

Elazığ Yöresel Lezzetler

Elazığ Yöresel Lezzetler Elazığ yöresel lezzetler konusunda iddialı bir kent olduğu gibi, kendine has lezze...

Devamını oku

Elazığ Gezilecek Yerler

Elazığ Gezi Rehberi Elazığ gezi rehberi gündeme geldiği zaman karşımıza farklı etkinlikler ve farklı gezilecek y...

Devamını oku

Elazığ Rent a Car

Elazığ Havalimanı rent a car Aile tipine uygun araçlara sahip geniş bir araç filosuna sahiptir. Ayrı...

Devamını oku

Elazığ Oto Kiralama

Elazığ Havaalanı rent a car Elazığ da Ailenizle bir tatile, akraba veya memleket ziyaretine gideceğiniz anda gün&u...

Devamını oku

Elazı Havalimanı Araba Kiralama

Elazığ Havaalanı Oto Kiralama nın hizmetlerini özet olarak şu başlıklar altında sıralayabiliriz. Elazığ da Ai...

Devamını oku
Ödeme Yöntemleri
https://www.elazighavalimaniarackiralama.org/ © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır -